Kalite Yönetimi
ISO 9001:2015
Çevre Yönetimi
ISO 14001:2015
İSG Yönetimi
ISO 45001:2018
Enerji Yönetimi
ISO 50001:2018
e-şikayet Portalı

Hakkımızda

Genel Tanıtım

Ağrı Çimento

Bölgede kurulan ilk endüstriyel tesis olan fabrikamız, bölgede istihdam sağlamış ve endüstriyel kültür oluşumunu sağlamıştır.

Ağrı Çimento Fabrikası Arkoz Madencilik Enerji Sanayi ve Ticaret A.Ş nin bünyesinde Ağrı-Doğubayazıt yolu üzerinde, Ağrı ve Iğdır iline 70 Km mesafede olan Yalınsaz köyü civarında bulunan maden sahası üzerinde kurulmuştur.

Bölgenin En Büyük Yatırımı
Ağrı Çimento

Bölge genelinde en büyük yatırımlardan ve Ağrı ili özelinde ise en büyük özel sektör yatırımı olan Ağrı Çimento Fabrikası, yaklaşık 600 milyon Türk Lirası civarı maliyetle günlük 2500 ton klinker üretim kapasitesi ve yılda yaklaşık 1 milyon ton çimento üretim kapasitesi ile kurulmuştur.

Ağrı Çimento
İstihdam İçin Örnek Yatırım

Bölge insanının istihdamına ve bölge ekonomisine büyük katkı sağlayan, çevre dostu son teknolojinin kullanıldığı Ağrı Çimento Fabrikasının bölgeye yatırım yapmak isteyen diğer yatırımcıları da cesaretlendirip teşvik edeceğine eminiz. Bölgemizde ümit ve heyecan yaratan bu yatırımı yapmış olduğumuz için gururlu ve mutluyuz.

  • 900.000 Ton/Yıl klinker, 1.000.000 Ton/Yıl çimento üretim kapasitesi

Sıfır Atık

Fabrikamız doğaya karşı sorumluluklarını yerine getirmek için, ÇED çalışmalarını öncelikli olarak hedef almıştır.

Enerji Verimliliği

Fabrikamız enerjisinin büyük bölümünü Türkiye Enerji Kurumundan temin eder. Bununla birlikte bir bölümünü ise atık ısının geri dönüşümü sonucu elde edilen enerjiden karşılar.

Atıkların Geri Dönüşümü

Fabrikamızda tüm atıklar geri dönüştürülerek hem yenilenebilir enerji elde edilir, hemde doğanın korunumu sağlanmış olur.

Ağrı Çimento

300 DÖNÜM ARAZİ ÜZERİNE KURULAN VE 400 ÇALIŞANI İLE HAMMADDE KAYNAĞINA 1 KM UZAKLIKTADIR.

0 Ton
Yıllık Çimento Üretimi
0 Ton
Yıllık Klinker Üretimi
0
Çalışan Personel Sayısı
× WhatsApp